Česko-slovenský hokejový souboj. Foto: Anna Absolonová / lemur.mu

Evropská univerzitní hokejová liga začala. Medvědi porazili Gladiátory 7:4

Koutná, zástupkyně šéfredaktorky Univerzita

Hokejisté Masarykovy univerzity vstoupili do nové sezóny Evropské univerzitní hokejové ligy vítězně. V DRFG Aréně v Brně ve čtvrtek porazili Gladiators Trenčín ze Slovenska 7:4. Domácí stadion brněnské Komety nabídl kromě česko-slovenského univerzitního hokeje například autogramiádu československých legend tohoto sportu.

Novou sezónu v Evropské univerzitní lize zahájili hokejisti Masarykovy univerzity ve velkém stylu. Se slovenskými Gladiators z Trenčína se ve čtvrtek utkali v brněnské DRFG Aréně. Česko-slovenský univerzitní souboj se konal u příležitosti stoletých oslav vzniku Československa, které připadají na příští měsíc. A to přímo ve městě, kde se v roce 1992 federace rozdělila.

Skóre zápasu otevřeli již ve třetí minutě slovenští hosté, hráči v černozlatých dresech s medvědí tlapou na hrudi však rychle vyrovnali a v první třetině přidali ještě další dva góly. Domácí brankář Nir Tichon pak nestačil na střelu Matúše Trenčana. První třetina skončila za stavu 3:2 pro Masarykovu univerzitu. Ani v druhé třetině nebyla o góly nouze, Gladiátoři přidali jeden a Medvědi dva. Deset sekund před koncem třetiny prostřelil Peter Ivičič slovenského Dávida Páleša. Do poslední třetiny tak hráči vstupovali na led za stavu 5:3 pro domácí tým. Masarykova univerzita v rychlém sledu vstřelila další dva góly, Gladiátoři si na svůj poslední gól počkali do 49. minuty. Utkání skočilo vítězně pro Masarykovu univerzitu 7:4.

Večer ale rozhodně nebyl jen o hokejovém zápase. Doprovodný program připravený hokejovým klubem Kometa nabídl autogramiádu legend československého hokeje, hráčů brněnské Komety i výstavu artefaktů ze síně slávy tohoto zimního sportu. Zápas navštívilo celkem 2 042 diváků.

Na domácím ledě bude HC Masaryk University hrát počínaje 9. říjnem každé druhé úterý ve večerních hodinách v Hokejových halách dětí a mládeže za Lužánkami. Plánovány jsou i speciální zápasy jako například „Souboj mistrů“ s Univerzitou Karlovou nebo „Bitva o Štatl“ s druhým brněnským týmem Cavaliers.

V šestém ročníku Evropské univerzitní hokejové ligy startuje HC Masaryk University podruhé. Během sezóny se v soutěži východní divize utkají s dalšími sedmi českými, třemi slovenskými, jedním polským a jedním maďarským celkem. V severní divizi pak mezi sebou bude soutěžit pět švédských univerzitních týmů.

Do LeMUra jsem se přidala na podzim 2015. Vystudovala jsem žurnalistiku a sociologii a momentálně studuji historii.